הרצאות

הרצאות

רשימת הרצאות

איך לשנות את העולם בחמישה צעדים

אירית רוזנבלום, מנכ"לית ומייסדת משפחה חדשה שינתה את המציאות בישראל עבור עשרות אלפי משפחות. היכן שחתונה אזרחית לא הייתה אפשרית, עכשיו היא קיימת. היכן שלהט"בים לא יכלו לאמץ, עכשיו הם יכולים. היכן שאנשים לא יכלו להביא ילדים אחרי מותם…עכשיו הדבר אפשרי. מונעת מתחושת שליחות ואמונה עמוקה שמשפחה היא עניין אישי, לא דתי ולא מדינתי, אירית רוזנבלום שינתה את המציאות. 

בהרצאה המרתקת היא חושפת את סיפור הדרך שעברה. היא משתפת את הקהל ברגעי ההצלחה המעטים ורגעי המשבר הרבים. בכל אחד מעשרת פרקי הסיפור היא חולקת תובנה שכל אדם בקהל יכול לקחת ממנו כלי או שיעור על האופן שבו אפשר לשנות את העולם, צעד אחרי צעד. 

האם אפשר
לייצר ממני חיים
אחרי מותי

על הטכנולוגיה שמאפשרת להביא ילדים לעולם לאחר המוות. האם מותר להביא ילדים לעולם מזרעו של אדם מת? או ביצית של אישה מתה? האם יש לנו זכות מוסרית לבצע זאת כאשר האבא/האמא אינו/ה נוכח/ת במשפחה החדשה שתקום? האם מדובר בכיבוד המת? ומה לגביי הילדים שיבואו לעולם כתוצאה מכך? מה כוחו של הצורך בהמשכיות ובחיים? האם אנו מספקים תקווה אחרי שהמוות הכה? האם אנו מקדשים את החיים או דווקא את המוות?

משטר ו“אהבה”

האם אנחנו עדיין צריכים רב, פקיד או שוטר על מנת 'להסדיר' את הקשר האינטימי שלנו עם מי שהלב שלנו בחר בו? על הדרמות בעולם הזוגיות העכשווית והעתידית – האם המונוגמיה מאבדת את כוחה? האם נישואין חד מיניים ישנו את מבנה המשפחה ההטרוסקסואלית? האם הסיבות לנישואין משנות את האופן בו מתעצבת המשפחה והזוגיות?

משפחה
ומדע

על השינויים הטכנולוגיים, התרבותיים והמשפטיים בעיצוב המשפחה החדשה – הרצון להקים משפחה עדיין מפעם בליבם וראשם של בני האדם והם מוכנים לעבור תלאות וקשיים על מנת לממש חירות וזכות אנושית זאת המשפחה החדשה היא ההווה והעתיד של הנוף המשפחתי שמתעצב אל מולנו

רוצים לשנות?
אל תצאו להפגנות

האם ניתן לשנות מדיניות באמצעות יציאה לרחובות או שדווקא שינוי אישי-פרטי במימדים רחבים יכול לייצר תנועה אנושית בעלת כוח רב יותר? נדמה שבעידן הנוכחי, בו הפרט מקבל כוח רב יותר באמצעות רשתות חברתיות והשתתפות בזירות שהופכות משמעותיות יותר יותר, השינוי האנושי ה'קטן' מהדהד באופן רחב ומשמעותי יותר. השימוש בשפה וכלים חדשים היוצרים תקשורת אחרת עם הסביבה, מוצרים משפטיים שהמצאתי יוצרים מציאות חדשה.

קיצור תולדות
המשפחה החדשה

איפה היינו, איפה אנחנו היום ולאן אנחנו הולכים. ארגון משפחה חדשה הוקם ב-1998 מתוך רצון לעורר את המודעות הציבורית לקיומן של המשפחות החדשות, אלו שאינן נופלות לתבניות ה'רגילות', ולאפשר להן חיים כשוות בין שווים. ההתחלה הזו פגע בעצב שהחל שטף של מתעניינים והגעה למסקנה שהמשפחות החדשות הן הן הנורמה ומדובר ב'מיעוט' שכבר אי אפשר להתעלם או להעלים. פסקי דין, שינויי חקיקה ובעיקר שינוי תרבותי ותפיסתי הפכו את הארגון לאחד המשפיעים בגזרה זו ואת העומדת בראשה, עו"ד אירית רוזנבלום, לדמות מפתח בשינוי חברתי-אנושי ומשפחתי זה.